Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionální výběry U13 (29.5.2011) ČK

2. 8. 2011
 
Z JčBaS:
 
Vítězem mimořádně silně obsazeného 23. ročníku turnaje regionálních výběrů U13 o Českokrumlovský pohár se stal vyrovnaný výběr Moravskoslezského kraje. Jihočeskému "A" výběru patří skvělé druhé místo.
 
Český Krumlov díky tradičnímu pořadateli SKB Český Krumlov opět hostil téměř kompletní špičku kategorie U13. Své výběry tentokrát vyslaly opravdu všechny oblasti. Letošního ročníku se tak zúčastnilo deset družstev. Jižní Čechy totiž dokázaly postavit dvě družstva a přitom samozřejmě nechyběl ani domácí tým pořadatelského klubu.
 

Účastníci byli rozděleni do dvou pětičlenných skupin. Ve skupině "A" si vítězství jednoznačně zajistil tým Moravskoslezského kraje. Svým protivníkům nedal šanci a ve čtyřech utkáních z celkových dvaceti osmi zápasů ztratil pouhé čtyři. I proti druhému týmu tabulky, výběru Prahy, zvítězili Moravané přesvědčivě 5:2. Tato dvě družstva za sebou ve své skupině nechala výběr Plzeňského a Karlovarského kraje na třetím, domácí družstvo SKB ČK na čtvrtém a jihočeské „B“ družstvo na 5. místě.
 
Ve skupině "B" se nejvíce dařilo jihočeskému "áčku". Důležitá byla především klíčová utkání proti Jižní Moravě, která v této skupině skončila druhá, a proti třetím Severním Čechám. Na čtvrtém místě skončilo družstvo SBC Středočeského kraje, východní Čechy byly páté.
 
V neděli se bojovalo o konečné pořadí. Ve finále se utkaly výběry Moravskoslezského kraje a Jižních Čech "A". Severomoravský tým pokračoval v nasazeném tempu ze soboty. Jihočeské družstvo porazil přesvědčivě 5:2 a mohl se radovat ze zisku putovního Českokrumlovského poháru. O třetí místo se utkalo družstvo z Jižní Moravy s Výběrem Prahy. Pražané zvládli utkání lépe. Dva vyhrané třísetové zápasy se ukázaly v dramatickém utkání klíčové a bronz tedy získalo pražské družstvo.

KONEČNÉ POŘADÍ ČESKOKRUMLOVSKÉHO POHÁRU 2011

1.  Moravskoslezský kraj
2.  Jižní Čechy "A"
3.  Výběr Prahy
4.  Jižní Morava
5.  Výběr Plzeňského a Karlovarského kraje
6.  Severní Čechy
7.  SK Badminton Český Krumlov
8.  SBC Středočeský kraj
9.  Východní Čechy
10. Jižní Čechy "B"
 
Kompletní výsledky se zápisy všech odehraných utkání naleznete ZDE. Další informace, komentáře a podrobnosti o turnaji hledejte na webových stránkách pořadatele SKB Český Krumlov. Dokumentaci celého turnaje naleznete ve FOTOGALERII.