Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Vodňany - oddíl badmintonu
Vítáme Vás na stránkách badmintonového oddílu Sokola Vodňany.
Přejeme Vám přijemný pobyt na těchto stránkách.
 

Sportovní, organizační a obsahová činnost badmintonového oddílu TJ Sokol Vodňany byla podpořena v r. 2017 neinvestiční dotací ze státního rozpočtu z programu VIII - organizace sportu ve sportovních klubech, rozhodnutím MŠMT 502017_8_3369 částkou 42.000 Kč. Děkujeme.

badminton_416_tcm146-143959.jpg

 

Českobudějovické přípravky a minibadminton – 25.11.2018 České Budějovice

26. 11. 2018

Na turnaji hráli tito naši hráči:

Ročník 2011

Jakub Beneš – druhé místo, Adam Novák – šesté místo, Antonín Hron – sedmé místo a Šimon Kalčík – osmé místo

Ročník 2008

Petr Sochor - čtvrté místo, Štěpán Hron – šesté místo

Anna Nováková – čtvrté místo, Tereza Benešová – páté místo

Turnaj mladší ročníky odehráli podle upravených pravidel – zmenšené hřiště minibadminton a pouze ročníky 2008 hráli na klasické rozměry hřiště. Každý hráč odehrál čtyři utkání ve dvouhrách.

pb252700.jpg

 

Vodňanský turnaj družstev – 18.11.2018

26. 11. 2018

Po prvním kole je toto průběžné pořadí:

1. Já nevím (Vojta)    8 Bodů

2. Matesové (Klucký) 8 bodů

3. Plachty (Plachta)    5 bodů

4. Kubíno (Bouberle)  3 body

O pořadí na prvním a druhém místě rozhodl lepší rozdíl setů.

Závěrečné druhé kolo se hraje 3.2.2019, kdy vítězné družstvo získá na 1. rok do držení putovní pohár, který je umístěný ve vitríně v Družbě. 

pb182689.jpg

 

MČR U13 – 17. 11. 2018 Český Krumlov

18. 11. 2018

Na celostátním turnaji v Českém Krumlově v sobotu hráli naši hráči Jakub a Barbora Bouberlovi.

Kvalifikovali se n turnaj po skvěle odehraném turnaji Krajského přeboru v ČB.

 

Na MČR  hráli naši hráči v těchto disciplínách:

Jakub ve dvouhře.

Jakub a Barbora ve smíšené čtyřhře.

Jakub a Josef Fošum TJ Sokol Křemže ve čtyřhře.

Barbora a Anna Dušátková TJ Sokol Č.Budějovice ve čtyřhře.

 

Turnaj zahájili naši hráči smíšenou čtyřhrou, kde podlehli těsně ve třísetové bitvě  páru Michal Havlíček – Veronika Doubková  

z Sharks Brno 14:21,21:9,19:21.

Ve dvouhře nastoupil Jakub proti Janu Ptáčkovi ze Sokola Klimkovice a prohrál 7:21,8:21.

Ve druhém zápase vyhrál nad Samuelem Stebelem z SK Vitality Slezko 21:16,21:13.

Ve čtyřhře chlapců první zápas Jakub s J.Fošumem vyhráli nad Josefem Cirókem z Ivančic a Filipem Raušem z Židlochovic 22:20,21:17.

V dalším zápase pak podlehli dvojici Vojtěch Matuš a Marek Waliszevski z SK Klimkovice 13:21,19:21.

Ve čtyřhře dívek prohráli Bára s Dušátkovou na tři sety s Apolenou Bártovou a Denisou Valentovou  z SK Polabiny Pardubice 18.21,21:19,6:21.

 

Krajský přebor jednotlivců U13 – 27.10.České Budějovice

30. 10. 2018

Třicet hráčů v sobotu v startovalo na turnaji Krajského přeboru jednotlivců do 13 let o postup na Mistrovství ČR.

Turnaj ovládli naši hráči Jakub a Bára Bouberlovi – Jakub tři první místa a Barča dvě první místa.

Získali tak postup  na MČR.

img_8919-----kopie.jpg

 

 

Jakub Bouberle na soustředění v Nymburce

21. 10. 2018

Sportovní centrum v Nymburce hostilo ve dnech 7.–12. října 2018 soustředění Talent Teamu. Technického campu se zúčastnilo 16 hráčů, kteří pod vedením trenérů procvičovali správnou techniku úderů a pohybu po kurtu.

Hráčky a hráči narození v letech 2006 až 2008 se sjeli v neděli 7. října do Nymburka, aby v místním sportovním centru absolvovali již pátý Technický camp.
Pětidenní soustředění nabídlo našim nadějím intenzivní badmintonový i kondiční program zaměřený na zvládnutí správné techniky a vybudování správných základů pro budoucí špičkovou výkonnost.

Badmintonové tréninky se zaměřovaly na využití včasné přípravy rakety do pozice "nula" shodné pro více různých úderů nad hlavou. Cílem bylo dosáhnout variability úderů při stejné přípravě rakety v zadní části kurtu. Druhým velkým tématem byl rytmus pohybu a využití dynamického startu a správného aktivačního kroku (split stepu).

nymburk_3.jpg

 

Přípravky – 6. 10. 2018 České Budějovice

7. 10. 2018

V sobotu se odehrál další turnaj přípravek v Č. Budějovicích.

Na turnaji hráli naši hráči Petr Sochor, Štěpán Hron, Anna Nováková, Tereza Benešová, Jakub Beneš, Adam Novák a Antonín Hron.

Výsledky našich hráčů:20181006_090514.jpg

Ročník 2008 chlapci

3. místo Petr Sochor

7. místo Štěpán Hron

Ročník 2008 dívky

6. místo Tereza Benešová

7. místo Anna Nováková

Ročník 2010 chlapci

3. místo Jakub Beneš

4. místo Adam Novák

6. místo Antonín Hron

 

GP D 29.9.2018 Vodňany

26. 9. 2018

Celkem hrálo 18 mužů a 16 žen. Nejkvalitněji obsazenou disciplínou byl určitě mix, kde se představilo 16 párů.

Z našeho oddílu hrálo 6 mužů a 5 žen a dařilo se. 

Míchal Vojta s Pavlem Nečasem byli druzí ve čtyřhře.

Pak jsme měli řadu třetích míst - Hanka, Michal a Lukáš ve dvouhře, Hanka, Barča, Kája, Lukáš, Pepa ve čtyřhrách. 

 

GPB U13 – 22.6.2018 Praha Radotín

1. 7. 2018

Na turnaji v Praze startovali naši hráči Jakub a Barbora Bouberlovi.

Dvouhra:

9. místo Jakub Bouberle

33. místo Barbora Bouberlová

Smíšená čtyřhra:

9. místo Jakub a Barbora Bouberlovi

Čtyřhra:

5. místo Jakub Bouberle a Josef Fošum (Sokol Křemže)

9. místo Barbora Bouberlová a Barbora Kubáková (Sokol České Budějovice)

 

Dětský den – 8.6.2018 Vodňany

9. 6. 2018

V pátek jsme pro naše děti z oddílu badmintonu uspořádali Dětský den.

Zakončili jsme tak tréninky před letními prázdninami a pokračovat s přípravou na turnaje začneme opět v září.

Pro děti jsme připravili několik soutěžních disciplín a role rozhodčích se skvěle ujali rodiče.

p6082450.jpg

 

Přípravky 3. kolo – 2.6.2018 Český Krumlov.

3. 6. 2018

V sobotu se odehrálo závěrečné třetí kolo turnaje přípravek v Českém Krumlově.

V hale se utkalo 41 hráčů.

Celkové výsledky turnaje:

Chlapci ročník 2010 a mladší

3. místo Adam Novák

7. místo Antonín Hron

8. místo Jakub Beneš

Dívky ročník 2008

4. místo Anna Nováková

6. místo Tereza Benešová

Chlapci ročník 2008

2. místo Petr Sochor

8. místo Štěpán Hron

9. místo Aleš Benák

jjj.jpg

 

Fotoalbum

FOTO DOSPĚLÝCH

Datum: 6. 12. 2010
Fotografií: 45
Složek: 5

FOTO U13 a mladší

Datum: 6. 12. 2010
Fotografií: 77
Složek: 11

FOTO U15

Datum: 6. 12. 2010
Fotografií: 23
Složek: 2

RŮZNÉ

Datum: 6. 12. 2010
Fotografií: 30
Složek: 3